Najtańsza pożyczka na biznes – pod zastaw nieruchomości.

Nie od dziś wiadomo, że prowadzenie biznesu wymaga na początku sporych nakładów. Wiadomo również, że najlepiej jest unikać kredytowania z zewnętrznych instytucji, gdyż pożyczki są wysoko oprocentowane. Po chłodnej analizie dojdziemy do wniosku, że mając nieruchomość jesteśmy na najlepszej drodze do pozyskania nisko oprocentowanej pożyczki hipotecznej. Tutaj właściwie uwalniamy kapitał, który posiadamy, a który będzie najtańszym źródłem finansowania nieruchomości. Inwestorzy chętnie pożyczą gotówkę, gdyż będą mieli zabezpieczenia w majątku trwałym pożyczkobiorcy, a ten będzie spokojnie mógł budować biznes za pomocą taniego kapitału pozyskanego z uwolnienia wartości posiadanych nieruchomości.

Proszę pamiętać, aby wystrzegać się nieuczciwych pożyczkodawców, którzy oferują oprocentowanie przekraczające 20% rocznie. Proszę nam wierzyć, że nawet przy rokującym biznesie takie oprocentowanie będzie zabijać Państwa biznes, który zamiast dla Państwa zarabiać, będzie wpędzać Państwa w koszty i być może doprowadzi do tzw. pętli zadłużenia. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest dla ludzi odpowiedzialnych, nie należy jej zaciągać, jeśli nie jesteśmy pewni intencji pożyczkodawcy, jak i wtedy kiedy nie jesteśmy pewni swoich możliwości w biznesie. Proszę pamiętać, że każdy biznes, każda działalność wymaga ogromnego nakładu pracy, szczególnie na początku, później może być łatwiej, ale początkowo biznes trzeba „ustawić”. Zatem warto się zastanowić, ponieważ pożyczka np. pod zastaw mieszkania zaciągnięta na duży procent może doprowadzić do potrzeby wyzbycia się mieszkania. Proszę zawsze zakładać najgorszy scenariusz, nie należy zakładać scenariusza optymistycznego.

Podsumowując należy bezwzględnie przestrzegać zasady granicy górnego akceptowalnego rocznego oprocentowania pożyczki. Koniecznie należy zwrócić uwagę na wszystkie opłaty, również tzw. opłaty około-pożyczkowe, gdyż one również maja wpływ na roczny koszt pożyczki, inaczej mówiąc na jej roczne oprocentowanie.

Koniecznie zwróć uwagę na trzy czynniki:

1. Na jakim poziomie jest oferowana roczna stopa oprocentowania pożyczki?

2. Czy pożyczkodawca jest skory do przedłużania pożyczki?

3. Na jaki maksymalny okres pożyczkodawca chciałby pożyczki udzielić?

W przypadku tzw. pożyczek niebezpiecznych należą pożyczki o okresie spłaty do pół roku. Tutaj zazwyczaj pożyczkobiorcy liczą na przejęcie nieruchomości pożyczkobiorcy. Należy bezwzględnie zrezygnować z pożyczki u takiego pożyczkodawcy. Należy postarać się wyczuć intencje pożyczkodawcy – czy pożyczkodawca chce zawłaszczyć nieruchomość, czy też tak jak to powinno być uczciwie zarabiać oprocentowaniu gotówki na poziomie wyższym niż na lokacie bankowej.