Jak wyjść z długów? Pętla zadłużenia.

pozyczka-dla-zadluzonych

pożyczka dla zadłużonych

Coraz więcej osób ma problem z zadłużeniem. Jest to wydaje się choroba naszych czasów. Mimo tego, że wciąż słyszymy, że na chwilę obecną jesteśmy społeczeństwem mniej zadłużonym niż większość tzw. świata zachodniego, to cały czas posuwamy się w kierunku zwiększania zadłużenia, często dla prowadzenia normalnego życia, ale równie często wygody życia, przeżycia przygody itd. Powoduje to powstawanie coraz większego zadłużenia wśród ludzi. Inną kwestią jest np. traktowanie kredytowania swoich działań np. w celu zdobywania wykształcenia swojego lub wykształcenia swoich dzieci, co w przyszłości zaowocuje zwrotem poniesionych kosztów. Efekt zarówno jednych działań jak i drugich to właśnie wzrost zadłużenia. nie piszemy tutaj o typowo inwestycyjnych celach, bo te z reguły nie powodują zadłużania, gdyż ich celem jest wygenerowanie z prowadzenia biznesu takich profitów, które zaspokoją zobowiązania.

Przeciętny Kowalski dostrzega problem w momencie kumulacji zadłużenia, dopiero wtedy orientuje się, że np. w bankach posiada produkty zbędne, które generują koszty. Innym razem są to produkty zaciągnięte w nieuczciwych tzw. „firmach pożyczkowych”. Ludzie są przekonani, że to co podpisują np. w chwilówkach, to ich uratuje, prawda jest zupełnie inna. Oprocentowanie wyrażone jako RRSO, jest ustawowo regulowane, ale można je na wiele sposobów obejść, co firmy pożyczkowe czynią, a Klienci wpadają w tzw. pętlę zadłużenia. Najlepszym i najtańszym sposobem wyjścia z pętli zadłużenia jest pozyskanie prywatnej pożyczki pod zastaw nieruchomości. Może to być pożyczka pod zastaw mieszkania, lokalu czy domu. Każdy rodzaj pożyczki pod zastaw nieruchomości jest typem pożyczki najtańszej. Dlaczego? Ponieważ Pożyczkodawca zabezpiecza się na nieruchomości, jest to dla niego forma zabezpieczenia najbezpieczniejsza, łatwo wypłaci gotówkę, przy czym nie obawia się, że Pożyczkobiorca z nieruchomością zniknie – gdyż tego nie da się zrobić w ogóle.

Dodatkowo należy wspomnieć, że jest to najpopularniejsza pożyczka dla zadłużonych, którym inne instytucje nie chcą udzielać kredytów czy pożyczek.

Rozważając popularne formy zabezpieczenia pożyczkodawcy na nieruchomości może to być:
– prywatna pożyczka pod zastaw mieszkania,
– prywatna pożyczka pod zastaw lokalu,
– pożyczka pod zastaw domu,
– pożyczka pod zastaw działki.
W cudzysłowie podkreślić należy, że dla przeciętnego obywatela nie ma różnicy czy nazywa się to kredytem czy pożyczką, choć przepisy rozgraniczają te pojęcia. Zatem firmy pożyczkowe używając określeń kredyt pod zastaw nieruchomości, czy kredyt pod zastaw mieszkania czy kredyt pod zastaw domu, mylą pojęcie kredytu pożyczki, choć dla Pożyczkobiorcy to znaczenia nie ma. Kredytów mogą udzielać banki. Pożyczek może udzielać w naszym kraju każdy.

Wspomnieć jeszcze należy, że kredyt na biznes, czy może precyzyjniej pożyczka na biznes, jest również alternatywą na wyjście z zadłużenia, gdyż pozwala prowadzić działalność gospodarczą, która będzie generować dochody na spłatę wcześniejszych i obecnych zobowiązań i na pewno warto rozważyć tę formę pożyczki, jako receptę na pozbycie się długów.

Podsumowując, jeśli już musimy zaciągać pożyczkę i ma to być pożyczka dla zadłużonych, to warto rozważyć pożyczkę pod zastaw nieruchomości, gdyż będzie ona najtańsza. Warto zwrócić uwagę, na zapisy w umowie pożyczki, aby taką pożyczkę można było przedłużyć.

Tutaj możesz przeczytać np. o pożyczce pod zastaw lokalu: KLIKNIJ.

Tutaj z kolei możesz poczytać o pożyczce pod zastaw mieszkania: KLIKNIJ.